تاریخچه

شرکت روانکاران احیاء سپاهان در سال 1382 با هدف تولید انواع روغن های صنعتی و موتوری با برند RESCO تحت لیسانس و دانش فنی شرکت ایتالیایی لوبریتالیا ( Lubritalia ). تاسیس شد.  این شرکت سابقه تأمین دهها میلیون لیتر انواع روغن‌های تخصصی را طی سال های گذشته برای صنایع بزرگ کشور نظیر ذوب آهن، حفاری، صنایع نفت، صنایع سیمان، صنایع حمل و نقل و لوکوموتیو داشته است.

مالکیت این شرکت سهامی خاص و متعلق به شرکت نفت ایرانول می‌باشد و در حال حاضر دارای سه کارخانه تولید جداگانه می باشد که تحت مدیریت شرکت روانکاران احیاء سپاهان است.

با توجه به ایجاد ساختار کارآمد تحقیق و توسعه ، تجهیز آزمایشگاهای پیشرفته و تربیت متخصصین با تجربه، این شرکت مفتخر است که علاوه بر تولید روغنهای صنعتی متعارف در داخل کشور ، محصولات کاملا تخصصی و ویژه مورد مصرف در صنایع فولاد از قبیل روغنهای محافظ و ضد آتش و ... را در داخل کشور تولید و کشور را از واردات این محصولات بی‌نیاز نموده است. کلیه ماشین آلات خطوط تولید بر اساس مدرن ترین روش‌های تولید،  مطابق با آخرین استانداردهای جهانی خریداری و نصب گردیده است و برای دستیابی به بالاترین سطوح کیفیت مواد اولیه شامل روغن‌های پایه نسل سوم و چهارم و انواع افزودنیها از معتبرترین تولید کنندگان تامین می‌گردند. شایان ذکر است کیفیت روغن پایه اهمیت زیادی در عملکرد روغن دارد و کلیه روغنهای پایه مورد استفاده در این شرکت از طریق پالایشگاه های نفت ایرانول تامین می‌گردند که بالاترین کیفیت را در پالایشگاه های کشور دارا است. این روغنها پس از انجام فرآیندهای متداول پالایشگاهی با استفاده از فرآیند پیشرفته هایدروفینیشینگ و با استفاده از کاتالیست‌های پیچیده و هیدروژن در فشار بالای PSI  1000 تثبیت شده و ناخالصیهای موجود در آنها به مولکولهای پایدار تبدیل می‌گردند. علاوه بر روغن پایه، نوع ادیتیو مورد استفاده نیز تاثیر زیادی در کیفیت روغن ایفا می‌نماید لذا در راستای تامین شاخصهای مطلوب کیفی کلیه ادیتیوهای مصرفی این شرکت از معتبرترین تولید کنندگان اروپایی تامین می‌گردند.

توسعه به عنوان یکی از محورهای کلی سیاست شرکت همواره مورد توجه قرار داشته است پس از راه اندازی واحد شماره یک روانکاران در سال 1382 که با هدف تولید انواع روغنهای صنعتی و موتوری در بسته بندی بشکه و بالک احداث گردید، در سال 1391 و در فاز دوم توسعه این شرکت، کارخانه گریس به بهره برداری رسید. این واحد در حال حاضر تامین کننده صدها تن از گریس مورد مصرف صنایع بزرگ کشور در بالاترین سطح کیفیت و بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا می‌باشد. در سال 1394 و در فاز سوم توسعه،  واحد شماره 3 با هدف بسته‌بندی انواع روغنهای موتوری و صنعتی در بسته بندیهای یک، چهار و بیست لیتری مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر انواع محصولات روانساز با بالاترین کیفیت و مطابق با آخرین استانداردهای روز بین المللی در بسته بندی‌های مورد نیاز مصرف کنندگان به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌گردد.

روغن های صنعتی مشاهده محصولات
روغن های موتور مشاهده محصولات
سیالات عملیات فلز کاری مشاهده محصولات
گیریس مشاهده محصولات
سایر روانکاران مشاهده محصولات

سبد محصولات RESCO عبارتند از:

روغنهای موتوری در انواع گریدهای بنزینی و دیزلی

روغنهای هیدرولیک

روغنهای دنده صنعتی

روغنهای گردشی

روغنهای انتقال حرارت

روغنهای کمپرسور

روغنهای توربین

انواع روغنهای دنده خودرو

روغنهای امولسیون شونده

روغنهای زنجیر

روغنهای هیدرولیک ضد آتش

روغنهای محافظ ورق

روغنهای دیزل لکوموتیو

روغنهای کولانت سنگ زنی

روغنهای قالب و ریخته گری

انواع گریسهای عمومی شامل: لیتیم، کلسیم، لیتیم EP در گریدهای مختلف

انواع گریس‌های کمپلکس با کارآیی بالا جهت مصارف ویژه و تخصصی